فروشگاه پاراکس الکترونیک | تابلو روان | تلویزیون شهری

آموزش ساخت برنامه با Led Art

امروز آموزش ساخت برنامه برای تابلو های روان در نرمافزار Led Art رو یاد خواهیم گرفت. این نرمافزار بیشتر برای کنترلر های C1 , C3 و برای تابلو های Led طیف دار و تلویزیون های شهری آفلاین استفاده میشود. پس از باز کردن نرمافزار Led Art شما با پنجره ای برای ساخت پروژه جدید مواجه خواهید شد. در این پنجره شما با برداشتن تیک Use Device Setting میتوانید مدل کارت کنترلر تابلو را انتخاب نمایید و سپس در قسمت زیر آن عرض و طول تابلو بر حسب پیکسل را وارد نمایید. برای این کار تعداد Led های موجود در طول و عرض را وارد مینماییم. در قسمت زیرین شما میتوانید اطلاعات مربوط به کارت کنترلر خود را مشاهده کنید. اطلاعاتی از قبیل بیشترین عرض قابل پشتیبانی ، بیشترین طول قابل پشتیبانی، نوع خروجی و .. که دانستن این اطلاعات بسیار مهم میباشد:

حال یه پنجره مشکی که نمایانگر تابلو ما میباشد در صفحه ایجاد شد. حال از طریق نوار بالا یک Program ایجاد کرده و سپس در قسمت کناری هر المانی که مورد نظر شما میباشد را به تابلو اضافه میکنیم. در این جا ما یک متن ایجاد میکنیم. حال باید محدوده نمایش متن در تابلو را مشخص کنیم:

حالا در قسمت ویرایشگر متن، متن خود را نوشته و رنگ و نوع فونت و سایز و… را تعیین میکنیم. در قسمت کناری نیز میتوانید نوع افکت ورود و خروج متن را تعیین کنید و همچنین میتوانید سرعت افکت و میزان نمایش المان در تابلو را نیز مشخص نمایید:

برای گرفتن خروجی و انتقال برنامه به تابلو دو راه پیش رو دارید.

1-فلش رو متصل کنید و از قسمت نوار بالا گزینه To U-disk رو بزنید . در پنجره جدید 2 گزینه را مشاهده میکنید. گزینه اول Play میباشد که در این حالت برنامه شما تا وقتی که فلش به تابلو متصل است نمایش داده میشود و گزینه دوم Copy میباشد که در این حالت برنامه بر روی برد کنترلر تابلو کپی میشود و اطلاعات قبلی پاک خواهند شد.

2- در این حالت شما با استفاده از کابل Lan مستقیما به تابلو متصل شوید و با زدن گزینه Send از نوار ابزار بالا، تمامی برنامه ها را به تابلو خود منتقل نمایید.

نوشته شده توسط فرامرز جوهری

مطالب مرتبط

بالا
قالب ووکامرس Telegram
با ما در ارتباط باشید!!