فروشگاه پاراکس الکترونیک | تابلو روان | تلویزیون شهری

آموزش ساخت تابلو روان

امروز با نحوه مونتاژ یک تابلو روان آشنا خواهید شد. برای ساخت تابلو روان روش های مختلفی وجود دارد. در اینجا ما از قاب های آماده CNC استفاده میکنیم.برای ساخت تابلو شما نیاز به کابل فلت ، کابل هایی تغذیه و منبع تغذیه 5 ولت دارید. در این آموزش ما یک تابلو 2 در 3 ماژول خواهیم ساخت:

ما در اینجا از ماژول P10 استفاده میکنیم:

یک ماژول تابلو دارای ویژگی های میباشد که باید به آنها توجه کنید. در پشت هر ماژول دو فلش وجود دارد که نشان دهنده جهت تابلو میباشد. برای چیدمان درست همیشه فلش ها باید به سمت بالا و راست جهت دهی شده باشند.این کار برای جلوگیری از برعکس گذاشتن ماژول انجان شده است. در پشت ماژول دو پورت 16 پین IDE و یک ترمینال ورودی وجود دارد. پورت IDE سمت چپ ماژول ورودی و پورت IDE سمت راست ماژول پورت خروجی میباشد. ترمینال تغذیه نیز باید به منبع تغذیه متصل خواهد شد. در زیر ترمینال یکی از ترمینال ها Gnd میباشد که باید مستقیما به زمین یا پورت منفی منبع تغذیه متصل شود و دیگری Vcc میباشد که باید به پورت مثبت منبع تغذیه متصل شود:

برای شروع کار باید ماژول ها را در کنار یکدیگر قرار دهیم و پس از قرار دادن نوار آب بندی روی ماژول، قاب خود را روی ماژول ها قرار داده و و ماژول ها را به قاب پیچ میکنیم:

حال باید ترمینال های تغذیه تمامی ماژول ها را به منبع تغذیه متصل کنیم. سپس کابل های فلت را به ترتیب از خروجی ماژول اول به ورودی ماژول دوم متصل میکنیم و به همین ترتیب ماژول ها به صورت ردیفی متصل میشوند.پس از انتخاب مادربرد مناسب برای تابلو روان خود، فلت های ورودی هر ردیف را به هاب موجود در مین برد متصل میکنیم. در اینجا ما دو ردیف داریم و سه ستون. در این تابلو از ماژول های P10 استفاده کردیم و تعداد پیکسل های ما در این تابلو برابر با 32 پیکسل در عرض و 96 پیکسل در طول میباشد. بنابراین ما نیاز به یک مین برد دو خروجه با پشتیبانی از این تعداد پیکسل نیاز داریم. در اینجا ما از مین برد U60 استفاده میکنیم:

اتصالات تابلو شما در آخر باید به شکل زیر باشد:

در صورتی که تمامی مراحل را به درستی پشت سر گذاشته باشید تابلو شما باید به درستی کار کند. حال کافیست که که برنامه مورد نظر خود را بسازید و روی فلش خود بریزید و به مین برد متصل کنید.

نوشته شده توسط فرامرز جوهری

مطالب مرتبط

بالا
قالب ووکامرس Telegram
با ما در ارتباط باشید!!