فروشگاه پاراکس الکترونیک | تابلو روان | تلویزیون شهری

آموزش نرم افزار HD2016

امروز با پاراکس الکترونیک برای کانفیگ کردن مین برد های تابلو روان با استفاده از نرمافزار HD2016 همراه باشید.

برای کانفیگ کردن مین برد های شرکت Huido باید از نرمافزار HD2016 استفاده کرد. مین برد های این شرکت با علامت اختصاری HD-xxx تولید میشوند و از مین برد های پرکاربرد این شرکت میتوان به مین برد های HD-U60 و HD-U62 و … اشاره کرد.

برای کانفیگ کردن این مین برد ها پس از باز کردن نرم افزار HD2016 از سربرگ File>New Screen گزینه New Screen را انتخاب میکنیم. در پنجره جدید رمز 168 را وارد نمایید و تایید کنید.

در پنجره باز شده میتوانید اطلاعات مربوط به مین برد خود از قبیل نوع کارت، طول و عرض تابلو بر حسب پیکسل و نوع رنگ تابلو را انتخاب کرد.پس از انتخاب کردن نوع کارت شما میتوانید اطلاعات مربوط به کارت از قبیل حداکثر پیکسل قابل پشتیبانی توسط کارت، تعداد پیکسل قابل پشتیبانی توسط کارت در انواع تک رنگ یا دورنگ یا فول کالر را در قسمت شماره 1 مشخص شده در تصویر مشاهده نمایید. در سمت راست اطلاعات کارت میتوانید تصویر کارت خود را نیز مشاهده کنید.در قسمت نوع کارت مدل کارت خود را انتخاب کنید. سپس در قسمت تعداد رنگ تابلو ، نوع تابلو که شامل تک رنگ ، دورنگ و یا فول کالر میباشد را انتخاب نمایید. در قسمت زیرین طول و عرض تابلو بر حسب پیکسل را وارد نمایید. برای بدست آوردن تعداد پیکسل باید تعداد Led های موجود در طول و عرض تابلو را بشمارید و در این قسمت وارد کنید. به عنوان مثال یک تابلو تک رنگ 2 در 3 با دات پیج P10 دارای 2 ماژول در عرض و 3 ماژول در طول می باشد. هر ماژول P10 دارای 16 عدد Led در عرض و 32 عدد Led در طول میباشد. بنابراین هر ماژول 16 پیکسل در عرض و 32 پیکسل در طول دارد. یک تابلو 2 در 3 دارای 32 پیکسل درعرض و 96 پیکسل درطول میباشد:

پس از تعیین اطلاعات تابلو و کارت اوکی کنید. خواهید دید که یک پنجره به اندازه تابلو شما در صفحه قرار میگیرد. حال در قسمت شماره 1 بالا شما میتوانید هر نوع متنی، انیمیشن، متن سه بعدی، شمارنده، اعداد ، ساعت و تاریخ، دما و اوقات شرعی را در تابلو خود قرار دهید. در قسمت شماره 2 شما میتوانید حاشیه تابلو را فعال کنید و نوع افکت و ضخامت حاشیه و نوع حاشیه را انتخاب نمایید:

حال ما از نوار بالا یک 3D Text ایجاد میکنیم. گام اول > محدوده نمایش متن رو در قسمت نمایش دهنده تابلو تعیین میکنیم. گام دوم > در نوار پایین گزینه Edit را میزنیم. گام سوم > در پنجره جدید متن خود را مینویسیم و نوع فونت و سایز فونت خود را تعیین میکنیم:

پس از بستن پنجره متن ما در تابلو مجازی نمایش داده میشود. شما میتوانید از قسمت مشخص شده نوع افکت متن، جهت ورود و خروج متن، سرعت اجرای افکت، تعداد مراحل نمایش متن، نوع سایه، عمق سه بعدی، تعداد دفعات نمایش و … را تعیین نمایید:


شما میتوانید هر چقدر که نیاز دارید از این انیمیشن ها بسازید و در آخر روی آیکون فلش U Disk در نوار بالا را بزنید.در پنجره باز شده با زدن تیک Local disk میتوانید فایل خروجی را روی هارد خود و یا فلش خود ذخیره کنید. با زدن تیک Ajust Time در صورتی که در برنامه خود از ساعت استفاده کرده باشید، اطلاعات ساعت را نیز در فایل خروجی قرار میدهد:

در آخر انیمیشن طراحی شده توسط خودتان را در تابلو مشاهده کنید و لذت ببرید.

نوشته شده توسط فرامرز جوهری

مطالب مرتبط

بالا
قالب ووکامرس Telegram
با ما در ارتباط باشید!!