فروشگاه پاراکس الکترونیک | تابلو روان | تلویزیون شهری

آموزش کار با فایل های After Effects

در این آموزش با نحوه ادیت فایل های افتر افکت آشنا خواهید شد. در این آموزش شما با نحوه ادیت متن های موجود در تیزر ها و فایل های افتر افکت آشنا خواهید شد.

شما ابتدا پس از باز کردن فایل افتر افکت، در نوار سمت چپ پروژه های موجود در فایل را میبینید. با دوبار کلیک بر روی پروژه مورد نظر خود میتوانید آنرا اجرا کرده و پیش نمایش و لایه های آنرا مشاهده کنید. لایه ها در قسمت پایین صفحه سمت چپ قرار گرفته اند و در کنار آن میتوانین فریم های موجود در پروژه را کنترل نمایید. در سمت راست صفحه میتوانید با استفاده از کنترل کننده های پروژه، پیش نمایش پروژه مورد نظر خود را اجرا کرده و ببینید:

پس از دوبار کلیک بر روی پروژه مورد نظر خود در قسمت لایه ها میتوانید لایه های موجود را ببینید. حال باید متن یا عکس پیش فرض پروژه را در لایه های آن پیدا کرده و به عکس یا متن دلخواه خود تغییر دهیم. برای این کار بسته به نوع لایه بندی فایل، در در قسمت لایه ها، بر روی لایه “بخش ادیت متن” دوبار کلیک کرده تا وارد لایه شود و زیر لایه ها را نمایش دهد. پس از نمایش زیر لایه ها، به دنبال لایه ای که متن یا عکس در آن قرار دارد میگردیم و پس از پیدا کردن، آنرا باز میکنیم:

سرانجام به لایه آخر میرسیم که متن یا عکس پیش فرض پروژه در آن قرار دارد:

حال برای تغییر عکس پیش فرض، از قسمت لایه ها عکس پیش فرض را حذف میکنیم. سپس تصویر مورد نظر خود را درون قسمت پروژه ها Drag & Drop میکنیم. سپس تصویر را از قسمت پروژه ها به صفحه نمایش Drag & Drop میکنیم و سپس تصویر را داخل صفحه تنظیم میکنیم:

حال تصویر خود را وارد پروژه خود کردیم. در صورتی که میخواهید متن مورد نظر خود را اضافه کنید اتدا در قسمت لایه ها کلیک راست کرده و سپس از قسمت New گزینه Text را انتخاب نمایید و سپس با کلیک بر روی صفحه نمایش متن خود را بنویسید. در صورتی که میخواهید متن فارسی بنویسید باید نرم افزار پارسی نگار را از بخش دانلود سایت، دانلود کرده و با استفاده از آن متن خود را به درون نرم افزار وارد نمایید:

حال تغییرات را اعمال کردیم و نوبت به گرفتن رندر میرسد. برای افزودن پروژه خود به لیست رندر ها با کلید های میانبر Crlt+M و یا از سربرگ Composition گزینه Add to Render Queue را میزنیم. سپس در پنجره باز شده در پایین میتوانید نوع فایل خروجی و تنظیمات کیفیت ویدئو خروجی را انتخاب نمایید و سپس با زدن گزینه Render ، رندر خروجی را میگیریم:

ویدئو شما آماده است.

نوشته شده توسط فرامرز جوهری

مطالب مرتبط

بالا
قالب ووکامرس Telegram
با ما در ارتباط باشید!!